На першу сторінку

2003 рік

14 березня 2003 року. Зустріч з прапраправнучкою Тараса Шевченка. Севастополь.

Пластуни зустрілись з прапраправнучкою Т. Г. Шевченка по лінії його сестри Катерини Тамарою Дмитрівною Красицькою. Потім Союз Українок Америки, через голову Союзу Українок Севастополя Богдану Процак, видав стипендії пластунам з малозабезпечених сімей: пл. уч. Саші Гусєвій, пл. розв. Саші Єрмошкіній та пл. прих. Євгену Рожновському. На святі також були присутні голова СПС ст. пл. Зіна Беланюк, ст. пл. Марія Процак.

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ У СЕВАСТОПОЛІ

В севастопольському Українському культурно-інформаційному центрі пройшла ціла низка заходів з вшанування пам’яті великого українського поета. Серед них - конкурс читців віршованих творів, який цього разу дещо відрізнявся від минулорічних. Вперше на конкурсі звучали не вірші Тараса Шевченка, а присвячені Кобзареві твори інших авторів. Чотирнадцять учасників з шести ВНЗ та технікумів міста упродовж п'яти хвилин кожний мали довести свою майстерність, техніку мовлення та культуру виконання. Фахове журі оцінювало конкурсантів за десятибальною системою. Цього року найкращим читцем визнаний Микола Полупанов, студент Севастопольського технічного університету, друге місце розділили Ольга Уварова з педагогічного коледжу та Євген Рожновський з медичного училища імені Ж. Дерюгіної. Третє місце посіли одразу три учасники - Анастасія Холденко з Інституту післядипломної освіти, Наталія Возна з педагогічного коледжу та Вікторія Міхневич з політехнічного технікуму. Не залишився поза увагою журі і власний твір Олексія Поштаренка, а приз за артистизм дістався цього разу Наталці Гапоненко. Від спонсорів і переможці, і учасники отримали призи та солодкі подарунки.
У конкурсі дитячих малюнків “Вінок Кобзаря” також визначилися переможці. Ними цього року стали учні 32-ї, 38-ї та 49-ї шкіл, 2-ї школи-гімназії та художньої студії клубу “Парус”. Фундація ім. Шевченка приготувала для юних художників приладдя для малювання, а Союз українок подарував їм аудіокасети з українськими народними казками та солодощі.
Надзвичайно щирою і теплою була зустріч у бібліотеці Центру учнів та студентів з праправнучатою племінницею Т. Шевченка по сестрі Катерині - Тамарою Красицькою, яка розповіла про родинні реліквії, що зберігаються зараз у музеї Т. Шевченка у Києві, а також показала найулюбленіші репродукції картин свого знаменитого родича.
Тоді ж, у бібліотеці, пройшло вручення стипендій від Союзу українок Америки учням та студентам, які проявили себе у справі плекання української мови та громадській діяльності. Серед них були переважно члени молодіжної організації “Пласт”. Учні отримали по 100$, студенти - по 200$. З шести нагороджених найбільше поталанило студенту медичного училища
ім. Жені Дерюгіної, пластуну Євгену Рожновському: особисто йому (так вирішили спонсори) була вручена стипендія у розмірі 300$ США. Вручила стипендії голова Союзу українок Севастополя Богдана Процак. Вона також передала бібліотеці Центру книгу “Союз українок Австралії імені княгині Ольги”, що надійшла від союзянок цієї країни. Святковості заходу додав виступ чарівного тріо “Веснянка”.
Що характерно, Шевченківські дні у Севастополі з кожним роком проходять все краще, стають природними, невід’ємними від нашого буття, зрозумілими кожному і на всіх рівнях, і це не лише радує, а й вселяє надію на об’-єднання громадян України навколо своєї мови, історії, культурних надбань. Поетове “Обнімітесь, брати мої…”, здається, доходить до наших сердець.

Лідія Степко, власкор “КС”.
м. Севастополь.

На фото: праправнучата племінниця Т. Г. Шевченка Тамара Красицька та голова Союзу Українок м. Севастополя Богдана Процак серед стипендіатів Союзу українок Америки.

Кримська Світлиця № 12 від 21.03.2003 р.


До списку акцій 2003 року

«Пласт»—складова великого сайту «Українське життя в Севастополі».
©2006 Автор Микола Владзімірський. Дизайн Валентин Іванов.