На першу сторінку

2010 рік

ПЛАСТУНИ МАНДРУВАЛИ ШЛЯХАМИ СИВОЇ ДАВНИНИ

З 22 по 30 червня 2010 року в місті Севастополі на базі військово-морського ліцею проходив станичний новацький табір «Шляхами сивої давнини».

Звичайно без допомоги голови Союзу Українок пл. сен. Богдани Процак, пластунки Лесі Храпливої-Щур, командувача ВМС ЗСУ Максимова табір в цьому році міг і не відбутись.
Севастопольський новацький рій «Морські зірочки» з нетерпінням чекав літа, щоб розпочати свої пластові пригоди. На таборі кожного дня вони мандрували часом. Новаки дізнались про перші поселення в Криму, про хрещення Київської Русі і про козацтво.
Перша зупинка була в первісному часі, коли на території Криму жили племена таврів, кіммерійців, скіфів, сарматів і багато інших. Звідти новаки перенеслись до стародавньої фортеці Інкерман. Раннім таврським пам’ятником в Криму є поселення Уч-Баш біля Інкерману. Також новаки дізналися що князі Феодоро побудували фортецю і назвали її Каламитою. І тільки в ХІІІ столітті, коли Каламиту захопили турки, вони дають фортеці нове ім’я Інкерман, що перекладається як «печерна фортеця».
Новаки продовжували мандрувати. І після Інкерману було бажання подивитись стародавнє місто Чуфут-Кале. Ми як слід зібрались і вирушили в мандрівку до Бахчисараю. Звичайно, як справжні пластуни не гаяли часу і в електричці співали пісні, вивчали знаки мандрівника та в’язали вузли, то була підготовка до пластових змагань.
І ось наша зупинка. З зацікавленістю і натхненням новаки вирушили до нових вражень.
Попереду побачили печери в скелі, де розташувався Успенський монастир. У нас був час зайти до нього. Далі ми помандрували до Чуфут-Кале. Та сили природи були проти нас тому, що по дорозі до Чуфут-Кале нас догнала сильна злива і примусила повернути назад. Стало слизько і небезпечно підніматись до стародавнього міста. Та ця подія не зламала наш пластовий дух, настрій був відмінний, хоча ми так і не змогли побачити Чуфут-Кале.
Несподівано ми доторкнулися до східної культури. Щоб зігріти дітей пішли до кримськотатарської кав’ярні, де нас напоїли гарячим чаєм з цілющих трав, там ми скуштували смачних чебуреків, медову пахлаву і вирушили знайомитись з парком Ханського палацу. А попереду нас чекали нові історії, які пов’язані з краєм в якому ми живемо.
Біля військово-морського ліцею, в якому перебував наш табір розташований історичний заповідних «Херсонес Таврійський», де в 988 році київський князь Володимир захопив Херсонес, одружився з візантійською царівною, уклавши політичний і торговельний союз, увів християнство на Русі, що прияло його посиленню впливу в Тавриці.
Ось так маленькими кроками ми дійшли до козацького часу. Подивившись на море ми уявили, як тисячі українських козаків на чолі з гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним здійснили морський похід по Чорному морю на козацьких човнах-чайках проти турків.
Нам було дуже приємно, що на наш станичний новацький табір приїхали гості з Тернополя, які є правнуками відомої письменниці, публіцистки, громадської діячки українського руху ХХ століття в Галичині Іванни Блажкевич.
На одному подиху пройшов наш табір, на якому ми стали згуртованими, дружніми і відкритими один до одного. Ніколи в нашій пам’яті не згаснуть наші таборові вогники, на яких ми гралися, співали, відроджували історичні події, ставили ляльковий театр. Пам’ятатимемо, як грали в футбол з ліцеїстами військового ліцею ім. Івана Богуна.
Ми дякуємо за допомогу в організації новацького табору в м. Севастополі головнокомандувачу ВМС ЗСУ Віктору Максимову, пану Ігорю Тенюху, пластунці Лесі Храпливій-Щур, голові Союзу Українок Севастополя пл. сен. Богдані Процак, союзянці пл. сен. Світлані Заторській, пл. сен. Андрію Яковлеву, отцю УГКЦ св. Андрія Первозваного Миколі Квичу і ст. пл. прих. Євгенії Атроховій за виховну та організаційну роботу, а також вчительці історії гімназії №8 Надії Богдановій за розповіді з історії нашого краю.
А найкраща нагорода Вам за табір це яскраві очі новаків і їх незабутні спогади. А нам – довіра їх батьків до Національної скаутської організації України «Пласт».

Голова СПС станиці Севастополь ст. пл. Зіна Беланюк.Тримайомся за рученьки, українці молоденькі!Новацький вогник.Урочисте прийняття до Пласту та іменування новаків прихильників Сашка Томаченка і Насті Рутило.Недільна Служба Божа.Після змагань на воді.Змагання до пластової новацької вмілості «Пловець».

 

Ще дивитись фото

До списку акцій 2010 року

«Пласт»—складова великого сайту «Українське життя в Севастополі».
©2006 Автор Микола Владзімірський. Дизайн Валентин Іванов.